Konec nudných G-mailů

Červenec 29, 2019 By Vojtěch Sedláček

Konec nudných G-mailů

Google plánuje již delší dobu zavést do své služby Gmail tzv. interaktivní e-maily. Nyní začal zapínat podporu pro všechny uživatele. Ti tak u podporovaných služeb vidí přímo v těle zprávy celou konverzaci či nejrůznější informace.

Interaktivní Gmaily

Novinka je postavená na technologii AMP, kterou Google tlačí mezi vývojáře webových stránek za účelem zrychlení mobilního internetu. V rámci e-mailů umožňuje načítání interaktivního obsahu a to dotazníků tak i komentářů. Krom něj tuto službu podporuje například i Booking.com či Despegar, Doodle a další.

Výhodou je, že například při potvrzování účasti na schůzce není nutné opouštět e-mailového klienta, ale vše provedete přímo v něm. Stejně tak jsou zprávy neustále aktualizovány a tak na místo kontroly 5 nových e-mailů v rámci jedné konverzace stačí otevřít ten první a vše se vám zobrazí.

Uživatelé pro zapnutí novinky nemusí dělat vůbec nic, administrátoři firemních G Suite účtů ji mohou povolit v administrátorké konzoli. Pro vývojáře je dostupný i návod, jak tuto novinku implementovat přímo do svých e-mailů.