Proč i v dnešním online světě stále využívat reklamní plachty a bannery?

2 května, 2023 By admin

Proč i v dnešním online světě stále využívat reklamní plachty a bannery?

Pokud podnikáte, jistě potřebujete své služby či produkty propagovat. I přesto, že dnes „frčí“ především nejrůznější formy online reklamy, stále se vyplatí investovat i do reklamy fyzické. Dnes si řekneme něco o tom, proč a jak se vyplatí využívat reklamní plachty a bannery.

Výhody reklamních plachet a bannerů

Reklamní plachty a bannery mohou být velmi účinným nástrojem pro zvyšování povědomí o vaší značce a propagaci vašich produktů či služeb. Výhod mají hned několik, podívejme se na ty největší.

  • Viditelnost: Reklamní plachty můžete umístit v prostředí s vysokou frekvencí pohybu osob, a tím zajistit, že je uvidí velký okruh lidí. To vám jednak může přivést nové zákazníky, ale také utvrdit ty stávající v tom, že jsou v dobrých rukou.
  • Branding: Reklamní bannery nemusí sloužit jen k prodeji, ať už zboží, nebo služeb, ale i k tomu, abyste dostali svůj brand do povědomí veřejnosti. Když pak někde lidé narazí přímo na vaše služby, řeknou si „Aha, to už jsem někde slyšel.“ A vy máte napůl vyhráno.
  • Informace: Kromě brandingu ale můžete světu sdělit informace o různých akcích, které chystáte. Když to uděláte s dostatečným předstihem a dostatečně intenzivně a viditelně, můžete přitáhnout spoustu zákazníků.
  • Konkurence: Buďte o krok před vaší konkurencí. Pokud její reklama na zákazníky vyskakuje jen z internetu, může pro vás být velkou výhodou, vstoupíte-li do fyzického světa jako první.
  • Cena: Výroba reklamních cedulí je v porovnání s jinými formami reklamy relativně levná investice.

Celkově bychom tedy doporučili zvážit výrobu reklamních cedulí jako součást vašeho marketingového plánu, protože mohou přinést mnoho výhod. Je však důležité zvolit správné umístění a design bannerů, aby byly co nejúčinnější a přilákaly pozornost potenciálních zákazníků. S jejich výrobou vám pomůžou třeba v této online tiskárně: https://justprint.cz/produkty/bannery

Kam reklamní bannery umístit, aby byly co nejúčinnější?

Určení místa pro umístění reklamní cedule závisí na cílové skupině, kterou chcete oslovit, a povaze vašeho podnikání. Podívejme se na pár možností.

  • Budova vaší firmy: Umístění reklamní plachty přímo na vaší budově je nejlepším způsobem, jak na svou značku můžete upozornit a přilákat pozornost chodců i řidičů.
  • Venkovní prostranství: Reklamní bannery můžete umístit na venkovní stěny budov, sloupy a zdi nebo na reklamní poutače umístěné na stojanech. Můžete je také vyvěsit v blízkosti zastávek hromadné dopravy.
  • Sportovní zařízení: Umístění banneru na sportovních zařízeních, jako jsou fotbalová hřiště, tenisové kurty nebo fitness centra, může být účinným způsobem k oslovení specifických zákazníků. Zamyslete se ale, jestli se právě tady může nacházet vaše cílová skupina.
  • Městské akce: Využijte městské akce, jako jsou trhy, veletrhy nebo kulturní akce, jako prostředku pro umístění vaší reklamy. Tyto akce mohou přitáhnout velké množství lidí a mohou být účinným způsobem, jak na sebe upozornit.

Tip: Je důležité zvolit správné umístění reklamní cedule, aby byla viditelná a přístupná pro vaše cílové publikum. Zvažte využití kombinace různých umístění, aby vaše reklama byla co nejúčinnější. Nezapomeňte také na správnou volbu materiálu.