Google inspiruje Walmart k vytvoření vlastní platformy pro streamování her

29 října, 2019 By Vojtěch Sedláček

Google inspiruje Walmart k vytvoření vlastní platformy pro streamování her

Je to jen pár dní, co Google představil svou budoucnost hraní s názvem Stadia a už je tu celá řada zpráv, že by se i další firmy chtěl do něčeho takového pustit. Poslední z nich je obchodní řetězec Walmart.

Walmat a jeho herní plány

Zástupci Walmartu již delší dobu navazují kontakty s herními studii a vydavateli a jednají o případné službě, která se v mnohém podobá té od Googlu. Krom toho by měla být také cloudová, ovšem více informací není známo. Není ani jasné, jak daleko se vyjednávání dostala.

Spojení Walmartu se streamováním her může být poněkud zvláštní, ovšem společnost se dlouhodobě snaží stát druhým Amazonem. Do technologického sektoru investuje v poslední době nemalé finanční prostředky a neustále se chlubí novými inovacemi. Navíc má v Americe silnou základnu zákazníků, kterým již nyní hry prodává, jen v klasických kamenných prodejnách.

Má na to?

Je jen otázkou kde by společnost vzala datacentra, která by takovou službu umožňovala provozovat. Sice disponuje šesti velkými serverovými farmami, ale využívá v nich v rámci pětiletého kontraktu Azure od Microsoftu.

Google navíc Stadii tlačí silně dopředu. Platforma bude umožňovat hrát lidem prakticky všude a na všem. Stačit jim k tomu bude stabilní internetové připojení. Stačit tak bude třeba i jen televize s Chromecastem.