Bezpečná společnost ve vzdáleném režimu: Virtuální Data Room (VDR)

25 června, 2020 By admin

Bezpečná společnost ve vzdáleném režimu: Virtuální Data Room (VDR)

Období pandemie nám ukázalo, jak velkou výhodou je možnost pracovat z domova. Home office je sice způsob, jak pracovat a vyhnout se možnosti nákazy, navíc se také ušetří mnoho času při cestování, ale má také svá úskalí. Jde zejména o komunikaci s kolegy a také bezpečnost důvěrných dokumentů, se kterými se pracuje. Jelikož se neposílají pouze nedůležité věci, ale také dokumenty s citlivými údaji, smlouvy, účetní záznamy a finanční reporty, je potřeba dbát na to, aby data z těchto dokumentů neunikla. Stále více hackerů využívá slabin společností, aby se k citlivým údajům dostali.

Využijte výhod VDR

Už jste slyšeli o VDR? Jde o zkratku slov Virtual Data Room – je to bezpečná alternativa ke sdlení důvěrných informací přes FTP, Dropbox nebo e-mail. Pokud tedy podnikáte, můžete využít VDR právě v době krize, kdy všichni vaši zaměstnanci pracují z domova a musíte sdílet důvěrnou dokumentaci s klienty, právníky, auditory, poradci, úvěrovými institucemi a dalšími subjekty. Procesy vynucené blokováním, jako je restrukturalizace, vyhledávání investic, změny lidských zdrojů, správa dluhů a další, lze pomocí VDR provádět rychleji a efektivněji. Tímto způsobem můžete bezpečně zlepšit způsob práce vaší společnosti na citlivých dokumentech a informacích.

Co je toVirtual Data Room?

Zjednodušeně řečeno, Virtual Data Room je webové úložiště elektronických dokumentů, ve kterém může společnost uchovávat důvěrné dokumenty bezpečně a umožnit k nim přísup oprávněným osobám. Jedná se o technologický standard v procesech fúzí a akvizic, kde se sdílí finanční a strategická dokumentace společností v multimilionových obchodech.

Dobrá věc je, že nikdo nebude mít přístup k důvěrným informacím, dokud nebude uděleno odpovídající povolení, zatímco vše, co se děje ve VDR, je pravidelně hlášeno na úrovni správce. Kromě toho mohou lidé, kteří byli pozváni do datové místnosti, pracovat pohodlně ze svého domova, v kterémkoli koutu světa, kdykoli, ve dne nebo v noci. K použití je tedy třeba pouze počítač a připojení k internetu. Ve vaší společnosti není potřeba implementace ani zapojení IT odborníků

Na druhou stranu, cloudové úložiště znamená ukládání dat na externě zadaný server. Jinými slovy, externí disk, který je neustále k dispozici online. Namísto ukládání souborů na domácí zařízení nebo jejich odesílání e-mailem můžete ukládat firemní data na server vybraného poskytovatele a vytvářet tam úložiště dat, abyste vy a vaši kolegové a obchodní partneři měli kdykoli exkluzivní přístup, sdílení souborů a spolupráci na dokumenty.

Důvěrné dokumenty jsou proto chráněny v maximální míře, protože je lze obnovit v případě selhání serveru. Firemní počítač jednoduše nemůže nabídnout takovou řadu preventivních opatření. Proto je důležité se ujistit, že vaše data jsou v bezpečí a používání online zálohování je klíčem.

Máme tedy doporučení pro všechny, kteří chtějí udržovat svá citlivá firemní data v bezpečí: sdílet důvěrné dokumenty kontrolovaným a snadným způsobem s absolutní bezpečností informací. Využijte VDRna stránce https://fordata.cz/