V dávných dobách lidé věřili v léčivou moc a sílu minerálů

15 září, 2021 By admin

V dávných dobách lidé věřili v léčivou moc a sílu minerálů

Lidové léčitelství v dávných dobách používalo nejen bylinky, ale také věřilo v léčivou sílu některých minerálů. V jejich vlastnosti věří v současné době i některá učení. Drahé kameny využívají jak pro jejich léčebné, tak i harmonizační vlastnosti. Tyto poznatky vycházejí za starobylých léčitelství vyspělých kultur Egypta, Peru, Mexika, Tibetu nebo Mezopotámie. Minerální kameny v přírodním stavu, šperky z nich vyrobené nebo bytové dekorace nabízí e-shop magieprirody.cz.

Achát

Jedná se o jednu z odrůd křemene. Vyskytuje se v celé barevné škále. Nejčastěji jsou to pak barvy bílo-šedá, černá, oranžovo-červená nebo bledě modrá. Svůj název si vysloužil podle historického jména řeky Achates, která se nachází na ostrove Sicílie.

Achát patří, v oblasti léčitelství, mezi nejdéle používané minerály. Starověké civilizace jej ukrývaly do brnění. Měl svého majitele ochránit, dodat mu sílu a pomoci mu k vítězství. V současné době si můžete z achátu pořídit originální šperky. Patří mezi ně náramky, přívěsky a náhrdelníky nebo náušnice.

Sůl himalájská

Jedná se o původní sůl, která vznikala krystalizací v pohoří Himaláje. Těží i zpracovává se ručně. Pořídit si z ní můžete originální solné lampy, které pomáhají čistit prostor. I ty se vyrábějí ručně. Sůl himalájská funguje jako dokonalý ionizátor vzduchu. Feng-Shui doporučuje solné lampy nebo krystaly do všech bytových prostorů i kanceláří. Zbarvení získává sůl díky obsahu železa a manganu.

Také vám pomůže připravit si příjemnou koupel, díky které se zrelaxujete a uvolníte.

Šungit

Také nese označení „Kámen života“. Šungit je zkamenělý přírodní materiál, který se nachází na mořském dně. Jeho stáří se odhaduje na dvě miliardy let. Umí na sebe vázat těžké kovy, ničit škodlivé bakterie a pomáhá s odfiltrováním elektromagnetického a rádiového záření. Vodu může obohatit o některé minerály (sodík, hořčík, vápník nebo draslík).