Telegram na hraně

29 srpna, 2019 By Vojtěch Sedláček

Telegram na hraně

Telegram je poměrně populární chatovací aplikací díky tomu, že nabízí šifrované zprávy a není v majetku žádné velké společnosti. Nyní přichází s dalším vylepšením svých služeb. Umožňuje uživatelům mazat zprávu jakkoliv starou a to nejen sobě, ale také osobě na druhé straně.

Mazání zpráv

Tímto krokem můžete odstranit text, ale také obrázky, které jste odeslali již dříve, zpětně do historie. Při mazání stačí jen potvrdit, že jej chcete odstranit i u druhé strany. Funkce není u telegramu úplnou novinkou, doteď však byl limit na smazání zpráv 48 hodin od jejího odeslání.

Zatímco na jednu stranu mají uživatelé Telegramu větší ochranu, může to také vést ke zmatkům a naschválům mezi uživateli. Protože smazáním zpráv i u uživatele nemá druhá strana jakýkoliv důkaz o tom, že pna konverzace byla vedena.

Blokování zobrazování profilu

Další novinkou je možnost zablokování zobrazení profilu u přeposlaných zpráv. Telegram totiž na rozdíl od jiných komunikátorů připojuje i jméno a odkaz na profil uživatele, jehož zpráva je přeposílány. Nyní lze v nastavení soukromí zapnout možnost, aby váš profil u takových zpráv zobrazován nebyl a nikdo tedy nebude vědět, že právě vy jste originálním autorem oné zprávy.