Řešíte roční hlášení za odpady? Měli byste vědět o nových změnách

14 listopadu, 2021 By admin

Řešíte roční hlášení za odpady? Měli byste vědět o nových změnách

Víte o nové změně zákona? Ono je nových zákonů a změn zákonů tolik, že je pro běžného smrtelníka nemožné je všechny sledovat. Je však důležité sledovat přinejmenším ty, které se vás týkají a přímo ovlivňují váš život nebo byznys. Problematiku odpadů pravděpodobně řešíte a evidujete je. Pravděpodobně víte, kdy se vás týká povinnost zpracovat roční hlášení za odpady. Měli byste vědět, že se roční hlášení za odpady od roku 2021 řídí novým zákonem o odpadech 541/2020 Sb.

Co byste měli o novém zákoně vědět?

Máte ponětí, kdy se na vás vztahuje povinnost zpracovávat roční hlášení? Do roku 2021 platilo, že ho nemusíte dělat, dokud nepřekročíte limit produkce 100 tun běžného odpadu nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Od roku 2021 se limit zvýšil, ale jen u nebezpečného odpadu. Namísto 100 kilogramů je to 600 kilogramů. Pro mnoho menších producentů nebezpečného odpadu je to dobrá zpráva, už nemusí roční hlášení dělat. Pořád však musí produkci odpadu evidovat, kdyby totiž přišla kontrola, musí jí dokázat, že limit nepřekračují.

Nezměnil se jen limit, změnilo se i datum a nebojte, budete mít více času. Do kdy je potřeba zpracovat roční hlášení o produkci odpadů 2021? Už to není do 15.2., jako to bývalo, ale limit se prodloužil až do 28.2., tedy do konce února. To jsou 2 pozitivní změny, že?

Ne každý má na roční hlášení čas

Někteří lidé už si na zpracovávání ročního hlášení zvykli a berou ho jako povinnost, na kterou si vždy najdou čas. Pro mnoho lidí je to však mimořádně stresující a vyčerpávající úkol navíc, na který si ve svém nabitém programu nemohou najít čas navíc. Pro tyto lidi jsou tu profesionálové na Rocnihlaseni.cz, kteří pracují roční hlášení za ně. Konečně služba, která vám vytrhne trn z paty. Tuto službu využívá mnoho podnikatelů, firem i obcí, obraťte sena odborníky také a budete mít jistotu, že vaše roční hlášení bude správně zpracované a včas odeslané na ISPOP.