Připojení k internetu

20 ledna, 2020 By admin

Připojení k internetu

Internet se pomalu, ale jistě stává, díky snadné dostupnosti moderních technologií i jeho cenové dostupnosti, samozřejmostí téměř v každé domácnosti a pomalu si nachází své stálé místo i v celé řadě pracovních oborů. S jeho možnostmi využívání se seznamují i děti již od základní školy.

Jaké se nabízejí možnosti připojení k internetu?

Pokud vybíráme připojení k internetu, nabízejí se tři základní možnosti – připojení drátová, bezdrátová či mobilní. Každé z nich nabízí celou řadu výhody i nevýhod, záleží jen na nás, čemu dáme přednost. Pro internet na doma či do firem a společností se nejčastěji využívá připojení drátové nebo bezdrátové. Mladší generace dává přednost připojení mobilnímu.

Připojení drátové

K jeho realizaci dochází pomocí kabelu. Mezi bezesporné výhody patří vysoká rychlost pro stahování a odesílání dat, stabilita, nízká hodnota latence a případné další telekomunikační služby. Někdo tomuto připojení dává přednost díky tomu, že v současné době prakticky neexistují žádné datové limity.

Připojení bezdrátové

Lidově bývá velmi často nazýváno WiFi. Tento způsob je asi nejvíce rozšířený. Kvalita spojení závisí na využití frekvenčního pásma, na nějž je spojení realizováno. Pokud je připojení využíváno pro stahování objemnějšího množství dat či hraní her, je potřeba si pořídit přípojky kvalitnější.

Pro tento způsob připojení je potřeba být v blízkosti vysílače operátora, zajistit na střechu domu přijímač v podobě antény, většinou jej dodá poskytovatel.

Mobilní připojení

Lze jej realizovat díky mobilním sítím operátorů.

Internet přes telefonní linky

Jedná se o dsl internet, který je vysokorychlostní a zahrnuje celou řadu technologií. Pro jeho používání je potřeba mít telefonní přípojku, rozumnou vzdálenost k ústředně a ADSL/VDSL modem.