Nová funkce Google Maps

Květen 29, 2019 By Vojtěch Sedláček

Nová funkce Google Maps

Mapy od Googlu otevírají uživatelům zcela novou možnost vytvářet veřejné události v konkrétním podniku či lokalitě. Novou funkci již potvrdila oficiální stránka nápovědy, ale novinka zatím není dostupná všem.

Google Maps Events

Přidávat události bude možné v sekci Vaše příspěvky, kdy se spolu s Fotkami a Úpravami objeví nová možnost Události. V ní pak jen vytvoříte položku dané akce, kterou si budou moci prohlédnout ostatní uživatelé Map od Googlu.

Při zadávání nové události lze zveřejnit základní informace jako název, místo, datum čas začátku a také konce. Krom toho je možné přidat také popisek, obrázek, fotografie a vybrat pro danou akci i kategorií do které spadá. Po odeslání se událost objeví na mapě, je však nutné počítat se zhruba půlhodinovou prodlevou.

Zajímavý nástroj

Momentálně panuje kolem této novinky celý řada nejasností a to z toho důvodu, že jí Google ještě nijak oficiálně neprezentoval a nevysvětlit. Dostupná bude zatím nejspíše jen na systémech Android a to ještě jen některých uživatelům.

Není známo, podle jakého klíče se jim aktivuje a ten kdo již měl možnost tuto aplikaci vyzkoušet kritizoval její nekonzistenci. I přesto se jedná o velmi praktickou novinku, která své uplatnění rozhodně najde. Využijí ji hlavně nejrůznější podniky pro propagaci svých akcí od koncertů až po slevové akce. Kdy přesně novinka přijde, však momentálně není známo.