Měření výkonu

19 prosince, 2018 By admin

Měření výkonu

Chiptuning má u mnoho řidičů pejorativní vyznění, protože si při něm často představí mladého řidiče ve starším voze s estetickými úpravami, které ne vždy vypadají příliš dobře, chromovanou koncovkou výfuku, která je kompletně celá očouzená od spalin. Jenže chiptuning, pokud je udělán správně, může být velkým pomocníkem a to hlavně standardním řidičům.

Co chiptuning umí

Chiptuning motoru je zásah do řídicí jednotky vašeho vozu, která je ve svém továrním nastavení nastavena tak, aby motoru povolovala určitý výkon, a zároveň aby mu říkala, kolik paliva má spotřebovat.

Odborný zásah do této jednotky, zvaný chiptuning, přenastaví naučené hodnoty v rozumné míře tak, aby váš motor podával o něco lepší výkon, a zároveň aby již neměl tak velký apetit. Díky tomu budete na silnici rychlejší, budete moci rychleji a tedy bezpečněji předjíždět jiná vozidla a zároveň bude blahem vrnět i vaše peněženka, protože jí nebude provoz vozu tolik ubírat.

Na koho se obrátit

Pokud byste měli o takovou úpravu zájem, pojďme si říci jak na chiptuning. Nejlepší možností je vybrat ti takového poskytovatele této služby, na kterého máte skutečně dobré preference, který vystupuje dostatečně seriózně a hlavně takového který neslibuje zázraky na počkání za ty nejnižší ceny.

Takový odborník vám jasně vysvětlí, jaký zásah bude ve vašem voze proveden, nikterak jím neohrozí životnost vašeho motoru a navíc vám provede změny takovým způsobem, že bude vše možné navrátit do původního stavu, aniž byste museli mít z čehokoliv strach. Dnes již navíc lze provést takový chiptuning, aby byl v souladu se zákonem a tedy legální a bez obav, zda váš vůz projde technickou kontrolou či nikoliv.

Pokud tedy chcete přistupovat ke svému vozu racionálně, rozhodně byste měli zvážit aplikace chiptuningu na motor vašeho milovaného vozu.