Jak na to, když se v tiskárně zasekne papír?

29 dubna, 2019 By admin

Jak na to, když se v tiskárně zasekne papír?

Tiskárna obvykle začne zlobit ve chvíli, kdy její majitel spěchá a potřebuje vytisknout „životně důležité“ dokumenty. K nejčastějším chybovým hláškám přitom patří ta o zaseknutém papíru. Stalo se to i vám? Popravdě buďte rádi, že se nepotýkáte se závažnější závadou. Příjemný sice není ani zaseknutý papír, ale naštěstí nejde o nic, co byste nemohli uvést do pořádku. Výrobci konstruují tiskárny tak, aby uživatel mohl zařízení zprovoznit svépomocí. S občasným zaseknutím papíru se zkrátka tak trochu počítá. Stačí dodržet následující zásady.

Proč se v tiskárně papír zasekává?

Tisknete často, ale papír se v tiskárně zasekne jen občas – přitom postupujete stejně jako vždy… Kde je chyba? Obrátili jsme se na HP servis, který uvedl, že častou příčinou je neopatrná manipulace ze strany uživatele. Stačí, když papír nevědomky vložíte do zásobníku nakřivo, případně ho posunete mimo vyznačenou plochu. Proto si vždy před tiskem zkontrolujte pozici papíru a ubezpečte se, že není zmuchlaný.

Příčinou problému se zaseknutím papíru však mohou být i nečistoty uvnitř tiskárny. Což je důvod, proč zařízení čas od času pečlivě vyčistit (zaměřte se především na nabírací kolečka, na kterých se usazuje prach).

Chcete-li předejít případnému vysypání prášku z tonerů, používejte originální či kvalitní (certifikované) alternativní tonery.

Jak uvolnit papír, když se v tiskárně zasekne?

Obvykle stačí, když odklopíte horní víko zařízení a zaseknutý papír opatrně vytáhnete – pomalu a plynule. Servis tiskáren dále upozornil, že vždy hraje roli místo, ve kterém se papír zasekl. Někdy je nutné vyjmout fotoválec nebo papír vytáhnout ze zapékací jednotky.

Pokud se bude problém opakovat i po vytáhnutí zaseknutého papíru, pravděpodobně uvnitř zůstal ještě menší útržek, který není po odklopení víka vidět. Pak se již nevyhnete demontáži některých dílů, případně se rovnou obraťte na odborníky.

V případě, že tiskárnu nedejbože poškodíte, využijte možnost cenově dostupné pozáruční opravy v neautorizovaném servisu. Součástky pro tiskárny jsou podobně jako náhradní díly pro notebooky poměrně dostupné a oprava dražšího stroje je obvykle podstatně levnější než pořízení nové tiskárny.