Mykóza v intimních partiích není nic příjemného.

30 července, 2021 By admin

Mykóza v intimních partiích není nic příjemného.

Nemoc jako taková nebývá nikdy ničím příjemným a přirozeně se jí chce každý co nejrychleji zbavit. Použije k tomu dostupné prostředky, a když je to potřeba, navštíví lékaře. Ten obvykle problém posoudí a následně doporučí vhodnou léčbu. Vaginální mykóza je jedním z onemocnění, které je velmi nepříjemné. Projevuje se totiž především svědivostí pohlavních orgánů. Mikroorganismy, které se v těle běžně objevují a starají se o procesy v lidském těle, se najednou přemnoží a vaginální mykóza je na světě. A umí být velmi nepříjemná.

Proč se vaginální mykózy objevují?

Jedno z příčin je přemnožení mikroorganismů v těle. Ty se však nepřemnoží ze dne na den, obvykle za tím stojí nezdravý životní styl, do kterého řadíme špatnou životosprávu, vysokou konzumaci cukrů, bílého pečiva, alkoholu a podobně. Kvasinky, zejména pak candida albicans, mnohdy mohou být jedním z příznaku cukrovky. Kvasinkovými infekcemi často trpí diabetici. Jestliže je váš život plný stresu, nemáte dostatečné množství pohybu, pak můžete trpět vaginální mykózou častěji a dokonce se toto onemocnění může pravidelně vracet. K jedné z příčin vzniku se řadí také špatné spodní prádlo. To bývá z neprodyšných materiálů, příliš těsné a spolu s třením, které vzniká při chůzi nebo sportu vytváří teplo a to je ráj pro kvasinky.

Léčba vaginální mykózy

Při léčbě kvasinkové infekce je možné vyzkoušet domácí samoléčbu, kdy vyzkoušíte volně dostupné zdravotní prostředky, například značky GYNELLA®. Léčbu je nutné nepodcenit, jinak se candida nevyléčí, případně se bude pravidelně vracet. Ve chvíli, kdy nezabere samoléčba, je nutné navštívit lékaře a o dalším postupu se poradit přímo s ním. Pokud se do čtyř dní od samoléčby problémy nezlepšují, na nic nečekejte a lékaře navštivte.