Víte, co je offshore společnost?

7 prosince, 2018 By admin

Víte, co je offshore společnost?

Slyšeli jste někdy pojem offshore společnost? Pokud ne, pak byste rozhodně měli číst dál, protože se jedná o řešení vedení společnosti, které by mohlo být zajímavé třeba právě pro vás.

Offshore

Tzv. offshore společnosti jsou takové společnosti, které mají sídlo v tzv. daňových rájích. Historie těchto společností sahá až do staré Anglie, kde byly sídla společností vedena na nejrůznějších ostrovech mimo samotné impérium, aby nemuseli jejich majitelé platit tak vysoké daně koruně.

Tento systém vedení společností přetrval až do dnešní doby a tak jsou i dnešní offshore společnosti mimořádně zvýhodněnými společnostmi, které nemají daňové ani jiné další povinnosti a jejich vlastníci mají dokonale chráněné soukromí neveřejnými rejstříky.

Tento způsob existence společnostem umožňuje tzv. offshore jurisdikce kterou mají tzv. daňové ráje. To jsou státy, které v rámci svých zákonů umožňují založení offshore společnosti. Jednají tak především proto, aby do své země natáhli více zahraničního kapitálu. Mezi ně patří například Belize, Seychelská republika, Spojené arabské emiráty a další.

Společnost s takto exotickou adresou pak vypadá mnohem atraktivněji a pro klientelu lákavěji. Její ekonomika není zatížena náklady spojenými daňovou povinností a její majitelé jsou v naprosté anonymitě, takže v případě exekucí jsou ochránění před státem.

IBC

Pro takovou společnost se nejčastěji zakládá IBC společnost, tedy International Business Company. To je společnost, která je založena dle speciálních zákonů a v praxi pro ně platí jiné zákony než pro místní firmy. Výměnou za zákaz podnikání na určitém území pak taková společností získává řadu daňových a jiných výhod.

Takový druh společnosti však nemusí být vždy vhodný pro každý druh podnikání a je zapotřebí si vše důkladně prostudovat a zjistit veškeré podrobnosti, kterou jsou se založená offshore společnosti spojeny.