Šibenik: Chorvatská Mikulášská pevnost láká mnoho turistů

26 prosince, 2021 By admin

Šibenik: Chorvatská Mikulášská pevnost láká mnoho turistů

Jedna z nejzachovalejších pevností podél chorvatského pobřeží je lahůdkou pro městské průzkumníky. S pevninou je spojen pouze úzkým chodníkem, který se sotva tyčí nad vodou, a jeho šípovitý tvar naznačuje, že tato pevnost nebyla z těch, s nimiž by se dalo zacházet. Zdánlivě neproniknutelný exteriér stavby skrývá velké cihlové chodby, které přímo vyzývají k prozkoumání.

Už víte kam na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou volbou.

Historie Mikulášské pevnosti

Benátčané postavili pevnost sv. Mikuláše v 16. století, aby blokovali námořní turecké útoky a zabránili případným útočníkům dostat se na břeh. Postaven z robustní směsi cihel a kamene, jeho trojúhelníkový tvar a 32 rezidentních děl z něj činily skutečně impozantní formu obrany.

Ve skutečnosti to vypadalo tak hrozivě a neproniknutelně, že se to nikdo ani nepokusil otestovat. Jeho vzhled a pověst samy o sobě stačily k tomu, aby odradily případné útočníky od pokoušení jejich osudu. Navzdory nečinnosti armáda pokračovala v udržování pevnosti po celá staletí, dokud ji v roce 1979 nakonec neopustila.

Nyní do oddané struktury pronikají pouze městští průzkumníci. Většina se dovnitř dostane přes pevninu, i když ti, kteří mají přístup k lodi, si mohou vyzkoušet, jak se dovnitř protlačí vchodem směřujícím k moři. Překvapivě vzdušný interiér pevnosti je pozoruhodně zachovalý, takže si snadno představíte, že i vy jste příslušníkem jedné z různých armád, které okupovaly její zdi během mnoha staletí používání.

Jak najít ideální ubytování

Na webu ubytovanivchorvatsku.cz objevíte obrovské možností ubytování, a vyjde dovolená levně. Sami si vyberete způsob ubytování, délku pobytu a jiné podrobnosti. Zapomeňte na předražené „cestovky“ a užijte si dovolenou v Chorvatsku naplno.