Používání dřevoobráběcích strojů vyžaduje určitá pravidla

18 srpna, 2020 By admin

Používání dřevoobráběcích strojů vyžaduje určitá pravidla

Práce se dřevem je náročná nejen fyzicky, ale také psychicky. Dřevoobráběcí stroje vyžadují naprostou kontrolu a soustředěnost každého pracovníka. Efektivní výroba je nezbytná pro to, aby byly projekty dokončeny včas, bezpečně a ve stanoveném rozpočtu. Ujistit se, že máte efektivní plán, však může být obtížné, pokud jste tak zaměřeni na vývoj nových projektů. Poradíme vám klíčové tipy, počínaje používáním správných dřevoobráběcích strojů po správné bezpečnostní vybavení, které vám pomohou udržet hladký průběh práce.

Investujte do kvalitních strojů

Kvalitní dřevoobráběcí stroje jsou nezbytné pro udržení účinnosti vaší dílny. Snadno a přesně prořízne i nejsilnější dřevo. To znamená, že trávíte méně času vyhazováním dobrého dřeva, které bylo rozemleto na kousky nekvalitním strojem. S kvalitním dřevoobráběcím strojem vám nehrozí neustálé poruchy, které jsou mnohdy velkým problémem.

Kvalitní dřevoobráběcí stroje dodává společnost Konel Zlín, již po mnoho let.

Věnujte dostatek času tvorbě pracovních plánů

Investujte dostatek času, než začnete svůj projekt, abyste zmapovali plán toho, co hodláte dělat. Pamatujte, že plány se vždy mění, takže nic nedokončíte podle vašich představ a vašich časových plánů. S plánem, kde počítáte s většinou nástrah, se ujistíte, že v každém kroku projektu přesně víte, co musíte udělat, a minimalizujete tak zbytečný čas.

Uklízejte nejen na konci pracovního dne

Je lákavé pracovat celý den na projektu a na jeho konci se pokusit uklidit. Ale pokud se začnete uklízet i během dne, můžete, po dokončení aktuálního projektu, začít rovnou nový projekt. Dokonce i čistění hoblin s lepidlem a dřevem při práci může zlepšit celkovou účinnost.

Uklízejte i při obsluhování jiných stojů, určených výrobě čehokoliv, ať už se jedná o jednoúčelové stroje nebo jiné pomocníky ve výrobě.

Používejte správné bezpečnostní vybavení

Vždy může být lákavé myslet si, že šetříte čas tím, že před prací nepoužíváte správné ochranné pomůcky. Nepoužívání brýlí, vhodné ochrany rukou atd. však může vést k těžkým zraněním. Výlet do nemocnice a týden, kdy nebudete schopni pracovat, je mnohem neefektivní, než těch pár sekund potřebných k nasazení ochranných pomůcek.