Nabídka servisu a oprav notebooků

16 ledna, 2019 By admin

Nabídka servisu a oprav notebooků

Notebook, nebo také laptop a lidově zkrátka noutbúk, je stále používanějším přenosným počítačem. Díky zabudované baterii a nízké hmotnosti je to ideální pomocník na práci mimo stálé pracoviště. Časté používání ovšem vyžaduje také pravidelný servis notebooku. Ten nabízí firma RG computer, která provádí nejen servis, ale i opravy notebooků pro firmy i pro běžné uživatele. Firmám nabízí spolupráci na základě uzavření dlouhodobé smlouvy. Běžní zákazníci mohou jednoduše vyplnit formulář nazvaný „Objednat opravu“, který naleznou na webových stránkách firmy RG computer.

Nejčastější závady notebooků

I přes pravidelný servis se mohou u notebooku projevit závady. Obvyklou závadou je, že notebook zapnete, ale ten nereaguje. Případně se sice zapne, ale po nějaké chvíli se zase sám vypne. Velmi často závadou je také nefungující klávesnice, případně nefungující jedna či několik kláves. Nepříjemnou závadou je rozbité LCD, které omezuje čtení na obrazovce. Dalšími závadami jsou prasklé šasi nebo zlomené panty víka, což se stává při velmi častém odklápění a sklápění víka. Jakmile se notebook začne přehřívat nebo hlasitě hučet, nemusí to nutně znamenat nějakou závadu, ale můžete to být také předzvěst nějaké větší poruchy.

Nejčastější opravy notebooků

Kromě závad uvedených v předchozím odstavci dochází často k závadám základní desky. To vyžaduje její opravu, resp. výměnu například grafického čipu, čipsetu nebo jiných IC. Často se opravují také napájecí části procesorů, grafických čipů nebo nabíjecích obvodů. K běžným opravám patří také opravy a výměny poškozených konektorů, klávesnic, zachraňování dat nebo Flash pamětí BIOS.

Jak opravy notebooků probíhají

Pokud je oprava notebooku svěřena servisu, jehož pracovníci nemají dostatečné znalosti a dovednosti, nabídnou vám zpravidla výměnu celé desky. To je ovšem zbytečný luxus, který firma RG Computer nedělá. Jeho technici jednak provedou zdarma diagnostiku a teprve poté se zákazník může rozhodnout, co a jak bude opraveno. Většinou stačí vyměnit pouze vadné součástky, což pro zákazníka znamená o mnoho nižší cenu, než by zaplatil za výměnu celé desky notebooku.