Možnosti 3D tisku jsou široké

17 října, 2021 By admin

Možnosti 3D tisku jsou široké

3D tisk, známý také jako aditivní výroba, je pravým opakem tradičního způsobu výroby předmětů. Místo obrábění nebo „odebírání“ materiálu za vzniku předmětu, 3D tisk přidává vrstvu na vrstvu materiálu a staví objekt. Produktoví designéři a inženýři nahrají digitální (CAD) soubor na 3D tiskárnu, která poté vytiskne objemný 3D objekt. Nejčastěji používanými materiály jsou termoplasty, ale technologie zahrnuje také fotopolymery, epoxidové pryskyřice, kovy a další. Špičkové biologické 3D tiskárny, které používají směs lidských buněk a želatiny, byly také využity k 3D tisku komplexních modelů tkání. Ve 3D tiskárnách se používají dokonce i jedlé materiály, jako je čokoláda.

Tisknout pomocí 3D technologie můžete také

3D tiskárny jsou snadno dostupnou technologií, která není drahá. Pokud hledáte kvalitní 3D tiskárny nebo třeba materiály pro 3D tisk, navštivte eshop eshop.sharplayers.cz. Nabízí široký sortiment pro 3D tisk. První investicí by měla být samotná tiskárna. Pokud chcete tisknout 3D modely z plastu, nejlepší volbou je FDM 3D tiskárna, například od značek Prusa nebo Ender 3D tiskárna. Tyto tiskárny jsou nejlevnější a umožní vám snadný tisk mnoha modelů, které si sami navrhnete nebo stáhnete z internetu.

Pokročilejší a přesnější technologii mají SLA 3D tiskárny, které používají pro tisk foto senzitivní pryskyřici a laserové paprsky. Tyto tiskárny se používají i v lékařství a stomatologii. V eshopu si můžete vybrat z mnoha druhů pryskyřic. Eshop nabízí také náhradní díly pro 3D tiskárny, širokou nabídku příslušenství, hliníkové profily, konstrukční díly a další. Je vzrušující vlastnit 3D tiskárnu, protože náhle nejste omezeni v tom, co si můžete vyrobit. Pokud vás tato technologie láká, můžete ji mít už za minimální investici také a vyzkoušet, co všechno můžete vytisknout.