Ještě nepoužíváte CRM? 4 hlavní důvody, proč okamžitě začít

29 listopadu, 2020 By admin

Ještě nepoužíváte CRM? 4 hlavní důvody, proč okamžitě začít

Pevné základy každého solidního podnikání stojí na dobrých vztazích se zákazníky. Jejich udržování je mnohem levnější než snaha o získání nových. Bohužel, zdaleka ne každý podnikatel ví, jakým způsobem loajalitu klientů posílit. Možná je to i váš případ a rádi byste se konečně posunuli z pozice věčného hledače nových kontaktů na někoho, kdo prodává služby či produkty s mnohem menší námahou. Nebudeme vás dlouho napínat: pomůže vám vhodně zvolený CRM systém.

1. Optimalizace marketingových strategií

Spousta firem donekonečna hledá nejlepší prodejní strategii, aniž by se zamyslely nad mnohem důležitějším aspektem – vlastnostmi cílové skupiny zákazníků. Pokud se vám doposud nepodařilo „cílovku“ najít, s CRM to konečně zvládnete. Z nashromážděných dat získáte ucelenou představu o požadavcích svých zákazníků a vyladíte prodejní strategii k dokonalosti.

2. Efektivnější workflow

Pokud stále nepoužíváte pro řízení projektů software, vyřešte dva problémy pomocí jediné aplikace. Jako CRM s funkcemi nezbytnými pro efektivní project management lze zmínit například český eWay-CRM, který se umístil mezi nejlepšími systémy ve své kategorii v žebříčku serveru Capterra.

 

3. Spokojenější zákazníci

Úsměv na tváři klienta, to je to, oč běží v managementu řízení vztahů. Díky CRM optimalizujete mnohé procesy, a v konečném důsledku výrazně zlepšíte komunikaci. Budete schopni pružněji reagovat a uspokojit požadavky nejnáročnějších zákazníků. S CRM systémem zvládnete rutinní úkony rychleji a kvalitněji, což se zákonitě projeví na zpětné vazbě od nakupujících.

4. Spousta užitečných dat navíc

Jednou z hlavních funkcí CRM systému je ukládání relevantních informací. Z nashromážděných dat lze vytvářet analýzy a reporty, plánovat nové prodejní strategie – například upselling a cross-selling. Obchodníci mají k databázi nepřetržitý přístup a mohou ji libovolně využívat při svých obchodních aktivitách.

Nyní již víte, co je CRM systém – jak s informacemi naložíte, je na vás. Jak se s aplikací pro řízení vztahů se zákazníky pracuje, si můžete vyzkoušet i zdarma v rámci časově omezené trial verze nebo varianty free systému eWay-CRM.