Jak správně vybrat dřevěnou podlahu?

19 října, 2020 By admin

Jak správně vybrat dřevěnou podlahu?

Nákup dřevěné podlahy je nepochybně dobrá investice, ale při výběru barvy, stylu a typu tvrdého dřeva pro váš domov je třeba mít na paměti několik důležitých faktů. Prozradíme vám nejdůležitější informace, které by majitelé domů měli vzít v úvahu při pokládání podlah z tvrdého dřeva v jakékoli místnosti domu.

Výběr typu podlahy

Některá tvrdá dřeva, například červený dub, jsou tvrdší a odolnější vůči poškrábání a promáčknutí než jiná. Tato dřeva jsou často dobrou volbou pro domácnosti, které mají domácí mazlíčky nebo děti. Na druhou stranu jsou měkká dřeva, jako je borovice a smrk, často cenově dostupnější než odrůdy tvrdšího dřeva a jsou dobrou volbou do místností, které jsou méně používány, například ložnice.

Inženýrské tvrdé dřevo může být nejlepší volbou pro oblasti, které jsou pravidelně vystaveny vlhkosti. Tento typ podlahy je vyroben z vrstev překližky, které jsou navzájem spojeny tenkou dýhou ze skutečného tvrdého dřeva. Je velmi odolný a často odolnější vůči poškození vodou v místnostech s vysokou nebo vysokou vlhkostí. Dobrou náhradou za dřevěné podlahy do prostředí s vyšší vlhkostí jsou vinylové podlahy. Přečtěte si více o vinylových podlahách.

Výběr stylu a barvy

Světlá dřevěná podlaha, jako je javor, jsou v současné době velmi oblíbené. Má klasický rustikální půvab a může pomoci rozjasnit malou místnost nebo místnost, která nedostává mnoho slunečního světla. Tmavší barvy však mohou být nejlepší pro velké místnosti, které vyžadují příjemnou atmosféru.

Ujistěte se, že barva a styl dřeva, které si vyberete, dobře ladí se stávajícím nábytkem. Klikněte zde a objevte nejoblíbenější kvalitní dřevěné podlahy.

Některá tvrdá dřeva, například mnoho exotických tvrdých dřev, mají výrazné vzory, zatímco jiné je mají jemné, které dobře ladí se stávajícím nábytkem. Výraznější podlahy jsou dekorativní a mohou být ideální pro obývací pokoje, zábavní prostory nebo jiné oblasti v domě, kde jsou podlahy dominantní. Ti, kteří chtějí v určité místnosti vytvořit klidnou a uklidňující atmosféru, by si však měli vybrat dekor, který není příliš okázalý.