Elektronický přístupový systém dává klíčům na frak

6 března, 2019 By admin

Elektronický přístupový systém dává klíčům na frak

Pokud často ztrácíte klíče, případně je dlouhé minuty hledáte po kapsách, je s podivem, že jste si moderní elektronický přístupový systém ještě nepořídili. Možná toho o něm moc nevíte, nebo ho považujete za zbytečně komplikované řešení vhodné spíše pro nadnárodní korporace. Ve skutečnosti jde o velmi efektivní metodu zabezpečení i pro menší kancelářské objekty, a dokonce domácnosti.

Představa, že otevíráte dveře pomocí čipu a nemusíte přitom otáčet klíčem v zámku, je bezesporu lákavá. A když na to přijde, obejdete se i bez čipové karty. V případě sofistikovaného přístupového systému vám bude stačit chytrý mobilní telefon. Máte ho vždy s sebou v kapse, tak proč nevyužít jeho potenciál?

Co se týče otevírání smartphonem, mobilní přístupové systémy fungují na bázi technologií NFC a Bluetooth Low Energy. A právě druhá zmíněná umožňuje interakci ze vzdálenosti několika metrů. V praxi se tedy stačí přiblížit ke čtečce a dveře se automaticky odemknou. Napadá vás pohodlnější metoda odemykání?

Ztráta klíčů zavání problémem

Každý, kdo někdy řešil ztrátu klíčů, moc dobře ví, že jde o krajně nepříjemnou situaci. Nejenže se musí neprodleně vyměnit zámek – zároveň je nutné přidělat odpovídající počet klíčů a rozdat je všem oprávněný osobám. O ztrátě čipové karty se naopak dozví pouze správce systému. Vymaže její identifikátor, předá novou kartu a aktivuje ji v systému. Celý proces je otázkou několika minut.

Elektronický přístup a panikové kování

Cedulka s nápisem „Nezapomeňte zamknout dveře“ již není zapotřebí. Kombinace čipového přístupového systému a panikového kování výrazně zvýší úroveň bezpečnosti v objektu – dveře se po uzavření automaticky uzamknou. Zároveň je lze kdykoliv otevřít zevnitř, což může být rozhodující v případě požáru či v jiné situaci, kdy jsou lidé nuceni urychleně opustit budovu.

Snadná kontrola pohybu osob

Zjistit, kdo se pohyboval v určitém úseku firemního areálu v konkrétní hodinu, je díky pokročilému elektronickému přístupovému systému velmi snadné. Stačí, když správce nahlédne do administrace.

Monitoring přístupů mohou zaměstnavatelé využít také při výpočtu času, který pracovníci reálně strávili na pracovišti. Modul pro evidenci docházky pracuje automaticky a výrazně zjednodušuje kontrolu pracovního výkonu.

Nekonečné možnosti díky dalším modulům

Bytový dům si vystačí s elektronickým přístupovým systémem, ale větší firmě přijdou vhod i mnohé další moduly. Nedílnou součástí informačního systému mohou být lokalizační, bezpečnostní, stravovací a věrnostní systémy, platební a výdejové automaty či systémy pro parkoviště. Více se dozvíte na webu nejvýznamnějšího českého vývojáře Institutu Mikroelektronických Aplikací na www.ima.cz.