Dosáhněte čistého zvuku nejen pomocí moderní techniky

19 února, 2020 By admin

Dosáhněte čistého zvuku nejen pomocí moderní techniky

V současnosti potřebuje správnou techniku, která dokáže zachytit čistý zvuk, mnohem více lidí než před takovými dvaceti lety. Stále více lidí se totiž vydává na dráhu youtuberů, potažmo streamerů. Jsou to lidé, kteří se baví nebo v mnoha případech i živí tím, že vytváří vlastní obsah v podobě videí, které pak publikují na internetu. A k tomu je potřeba mít také to správné vybavení.

Nutno podotknout, že ve většině případů není zvuk z těchto videí kdovíjak kvalitní, ale v tomto oboru to není zas tak velké negativum. Mnohem horší je, když není možné nahrát dostatečně kvalitní zvuk v profesionálním studiu, kde by se to mělo brát jako samozřejmost.

Problém nemusí být pouze s technikou, ta může být špičková, ale také může spočívat ve špatném ozvučení místnosti. Je totiž nezbytné prostory, kde se pracuje se zvukem, vybavit nejen kvalitním vybavením, ale rovněž je i odpovídajícím způsobem upravit. To platí jak pro profesionální nahrávací studia, tak i třeba pro sály nebo stadiony.

Velké sály

Přebudovat malou místnost tak, aby byla po akustické stránce vyhovující, není příliš složité a dá se to zvládnout za jedno odpoledne. Co však často bývá oříšek, to jsou velké prostory jako jsou sály, tělocvičny či sportovní svatostánky. Ovšem i taková místa se dají upravit tak, aby byla akusticky vyhovující.

Základní návrh

V takových případech je nezbytné nejprve provést základní návrh, dle kterého se pak vypracuje konečný projekt, který se pak zrealizuje. S tímto druhem projektů máme dlouholeté zkušenosti, takže v případě, že potřebujete zajistit dokonalé ozvučení školní besídky, sportovního klání nebo obdobné společenské akce, klidně se obraťte na nás.

Zajistíme jak kvalitní zázemí, tak i techniku, díky čemuž bude akustika prostoru více než dostatečná. Akustika sálů a obecně větších prostor je specifická a je tedy důležité, aby se na projektu podíleli profesionálové, kteří dané problematice rozumí.