Co je to kolaborativní robot? Užitečný pomocník do výroby

29 srpna, 2021 By admin

Co je to kolaborativní robot? Užitečný pomocník do výroby

Vyrábět efektivně a kvalitně? Přesně to vám umožní kolaborativní robot – skvělý pomocník, který umí spolupracovat s lidmi.

Robotizace práce už není hudbou budoucnosti. Kolaborativní roboti jsou velice oblíbení i v Česku. A není se čemu divit. Dokáží totiž zastoupit spoustu prací a pomoct lidským pracovníkům dosáhnout mnohem lepších výsledků.

Lepší než lidský pracovník

Co je to ten kolaborativní robot? Jak už samotný název napovídá, jde o robota, který je stvořen pro práci s lidmi. Sice dokáže zastat spoustu prací lépe než lidský zaměstnanec, kolaborace s člověkem je pro něj ale klíčová. Kolaborativní roboti umožňují přímou kooperaci s lidmi, díky čemuž dokáží zlepšit produktivitu vašeho podniku i o desítky procent.

Kolaborativní robot je totiž neunavitelný. A to je jeho největší výhoda oproti klasickému lidskému pracovníkovi. Dokáže pracovat ve dne i v noci, a to bez přerušení. Váš provoz tedy může produkovat mnohem více produktů, než jste byli doposud zvyklí. Roboti jsou navíc přesní a téměř bezchybní. Sníží se tedy počet vadných výrobků, které byste jinak museli vyhodit.

Snadné nastavení

Kolaborativní roboti se také snadno programují. Jejich nastavení zvládne téměř každý. K tomu, abyste jej mohli připravit na práci, stačí absolvovat krátké školení. To budete mít zcela zdarma, pokud si zakoupíte robota od společnosti Kinali. Pokud si ale na jeho nastavení sami netroufnete, pak není nic jednoduššího, než si na to zavolat profesionála.

Správně nastavený robot pak může pracovat téměř kdekoliv. Skvěle se hodí pro svařování nebo výstupní kontrolu výrobků. Můžete ho nechat také ovládat CNC stroj nebo mu předat monotónní práci, kterou by jinak musel dělat některý z vašich zaměstnanců. Tímto způsobem tak ušetříte spoustu lidských zdrojů, které tím pádem můžete použít někde jinde.