Co je CRM a jak vám prospěje v podnikání?

4 února, 2019 By admin

Co je CRM a jak vám prospěje v podnikání?

Všude samé zkratky, kdo se v nich má vyznat… V případě CRM je ovšem zájem na místě. Zkratka anglického sousloví Customer Relationship Management má totiž v češtině ekvivalent „řízení vztahů se zákazníky“. Proč by vás měla marketingová strategie blíže zajímat a jakým způsobem ji můžete aplikovat v praxi?

Mohlo by se zdát, že CRM je fenoménem posledních let, ale ve skutečnosti je nedílnou součástí filosofie mnoha firem již od 80. letech, Právě tehdy se na trhu objevily první systémy pro evidenci a zpracování klientských informací. Při bádání po počátcích o historii CRM bychom mohli cestovat v čase ještě o něco déle. Než se zrodily informační technologie, používaly se účetní knihy, kartotéky a vizitkáře. Zůstaňme však u moderních aplikací.

Cílem zákaznicky orientovaného managementu je aktivní tvorba a udržování dlouhodobě prospěšných vztahů mezi prodejcem/poskytovatelem služby a zákazníky. Děje se tak na základě shromažďovaných informací o potřebách, zvyklostech apod. Základním nástrojem je tzv. CRM software.

Kvalitní CRM software dokáže „zázraky“

Co umí CRM software? Logicky záleží na konkrétním produktu. Obecně od něj můžete čekat pokročilé možnosti správy klientů (uchovávání a třídění dat, přehledná korespondence…), plánování a uskutečnění marketingových aktivit (hromadný e-mailing, sbírání zpětné vazby), funkce související s projektovým řízením a v neposlední řadě přehledný reporting a analytiku.

Vhodně zvolený CRM software vám ušetří spoustu času a zefektivní každodenní pracovní rutinu. Získáte díky němu přehled o potřebách klientů a budete na ně moct adekvátně zareagovat. Aplikace zároveň prospívá interní komunikaci mezi kolegy v týmu – ti si mohou díky CRM efektivně předávat informace a spolupracovat na projektech.

CRM je v rukách schopného marketéra silná zbraň. Přesvědčit se o tom můžete třeba hned – stáhněte si zdarma oblíbený eWay-CRM a vydolujte z informací o svých zákaznících maximum.