Chorvatsko je rájem pro vodní sporty

12 září, 2020 By admin

Chorvatsko je rájem pro vodní sporty

Vzhledem k tomu, že do Chorvatska míří většina návštěvníků především za mořem, nabízí se možnost vyzkoušet i celou řadu vodních aktivit, které se zde nabízejí. Díky tomu bude dovolena chorvatsko skvělým zážitkem.

Potápění

Chorvatský podmořský svět nabízí nádherná místa, kde můžete pozorovat pestrobarevní vodní život. Ideální je využít možnost organizovaného potápění, jež zajišťují potápěčské školy v celé řadě rekreačních středisek. V případě, že byste se chtěli potápět individuálně, je k tomu zapotřebí vyřídit povolení. Nejkrásnější místa pro potápění se nabízejí kolem ostrovů Mljet, Brač, Pelješac nebo Pag.

  • Mljet

V jižní části ostrova se nachází velké množství červeného korálu. Skalní otvory poskytují domov murénám a celé řadě mořských korýšů. Spatřit zde můžete také chobotnice, mušle, hvězdice a velké množství pestrobarevných rybek. Směrem k ostrůvku Glavat se rozprostírá naleziště starodávných amfor. Nachází se zde také Odyseova jeskyně.

  • Brač – Bol

Je známý svou Holubí jeskyní, jež je zajímavá kontrastem, který vytvářejí skály a písek. Také je to místo, jež poskytuje domov celé řadě vodních živočichů.

Pro ubytování chorvatsko můžete využít některé z přímořských letovisek. Širokou nabídku různých možností naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Jachting

Pokud patříte mezi milovníky vodní hladiny rozhodně se nenechte ujít příležitost brázdit mořskou hladinu podél členitého chorvatského pobřeží. Jadranské moře nabízí velké množství ostrovů a ostrůvků, které se stávají výletním cílem mnohé řady jachtařů. Chorvatsko svým návštěvníkům nabízí velké množství jachtařských přístavů – marin. Je zde možnost využít přípoj elektrického proudu a vody a také jsou vybaveny hygienickým zázemím. Naleznete zde také prodejny nejen potravin, ale také dalšího potřebného vybavení. Pokud patříte mezi úplné začátečníky, můžete se zapsat do některé z jachtařských škol, kterých je v přístavech také velké množství.