5 způsobů, jak oživit dlouholetý vztah

24 února, 2019 By admin

5 způsobů, jak oživit dlouholetý vztah

Žijete se svou partnerkou či partnerem už dlouhou dobu? Máte pocit, že jiskra ve vašem vztahu je stále slabší, i když si s partnerem rozumíte? Možná stačí provést jen malé změny a váš vztah se opět probudí k životu. Co proto můžete udělat?

Romantický víkend

Mnoho párů na sebe nemá dostatek času, ať už kvůli pracovnímu či rodinnému vytížení. Z partnerského soužití se tak často stává rodinná záležitost a vy jednoduše nemáte čas jeden na druhého. Zkuste promyslet, zda by vám spolu s partnerem neprospělo strávit trochu času jen spolu. Domluvte si hlídání u prarodičů a vyrazte na romantický víkend. Třeba právě v tomto čase najdete ztracenou jiskru a uvědomíte si, že svého partnera stále milujete.

Buďte sami

Některé páry mají přesně opačný problém. Jsou spolu příliš často a s nikým jiným nic nepodnikají, což může vést k tomu, že máte druhého člověka brzy plné zuby. Zkuste si proto naplánovat dovolenou, na kterou pojedete sami nebo se svými přáteli. Odpočiňte si jeden od druhého. Jedná se o jeden z velmi účinných způsobů, jak najít ztracenou lásku ve vašem vztahu.

Oživení sexuálního života

Mnohdy se problémy v dlouholetém vztahu týkají především sexuálního života. Darujte svému partnerovi či partnerce erotickou pomůcku a podpořte fantazie ve vašem vtahu. Stačí vsadit na erotické prádlo či erekční kroužky a vášeň ve vašem vztahu bude rychle zpátky.

Napište si dopis

Zkusit můžete také jednu z terapeutických metod. Napište si s partnerem dopis o tom, co vás trápí, co na něm máte rádi, co byste chtěli změnit. Tento způsob sdělení je o mnoho jednodušší a může vyřešit problémy, o kterých byste druhému třeba nikdy neřekli.

Nový režim?

Možností, jak povzbudit váš vztah, je také nastavit si nová pravidla ve vztahu a nový režim. Promluvte si o tom s partnerem a zvažte také to, zda váš vztah jde ještě zachránit.